Rzeszowski Klub Kolarski powstał  na początku 2012 roku. Podstawową jego komórką jest wyścigowa grupa funkcjonująca pod nazwą „RKK OPTeam MTB”. Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy swoje życie podporządkowali treningowi oraz udziałom w wyścigach.

Najważniejszym celem drużyny będzie zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej „Cyklokarpaty.pl”. Walczyć będziemy również o zwycięstwa indywidualne.

Ponadto będziemy widoczni w wybranych edycjach prestiżowej serii „Skandia Maraton Lang Team”. Niektórzy z nas reprezentować będą klub w imprezach Cross-Country – m.in. Akademickie Mistrzostwa Polski, Puchar Tarnowa, Puchar Smoka, AZS MTB Cup. Część zawodników weźmie udział w wyścigach szosowych.

Grupa zaprezentuje się również w imprezach o najwyższym prestiżu:

- Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB, w Dąbrowie Górniczej
- Drużynowych Mistrzostwach Polski w Maratonie
- Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim w Kielcach

Sezon 2012 rozpoczął się od sukcesów Rzeszowskiego Klubu Kolarskiego

Z tego miejsca chcemy podziękować sponsorom, bez których funkcjonowanie drużyny byłoby niemożliwe.

Sponsorami głównymi są:
- NoLimited – firma produkująca wysokiej jakości ramy rowerowe oraz części

Sponsorami wspierającymi natomiast są:
- Urząd Miasta Rzeszowa
- sklep Grawitacyjny.pl